Pediatrzy w Warszawie
Warszawskie Centrum Pediatryczne to prywatna poradnia dla dzieci. Lekarze pediatrzy w Warszawie przyjmują noworodki, niemowlaki, dzieci przedszkolne i szkolne oraz młodzież do ukończenia 18. roku życia. Pediatra to lekarz specjalizujący się w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu dzieci. Jest to wymagająca dziedzina medycyny, w której niezbędna jest nie tylko ogromna wiedza, ale także odpowiednie podejścia do małego pacjenta, który nie zawsze potrafi jasno zlokalizować i opisać odczuwane objawy. Prywatny pediatra z naszej poradni przyjmuje w gabinecie (Warszawa, al. Waszyngtona 45/51, róg Grenadierów, naprzeciw Szpitala Grochowskiego) i realizuje wizyty domowe z dojazdem do pacjentów na terenie Warszawy.
dr Natalia Szwarc
Specjalista pediatrii, ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny – szkolenie specjalizacyjne odbywała w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Posiada duże doświadczenie zarówno w pracy szpitalnej (Oddział Pediatryczny, Szpitalny Oddział Ratunkowy), jak i w przychodni oraz na wizytach domowych. Wykonuje USG płuc. Przyjmuje pacjentów od dnia narodzin do 18 roku życia. Cechuje się dużą empatią i wnikliwością.
Uzyskała tytuł Pediatra Roku w Warszawie, w plebiscycie medycznym Hipokrates 2023.
dr Aneta Górska-Kot
Ordynator Oddziału Pediatrycznego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Lekarz, specjalista II stopnia w dziedzinie pediatrii, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, uczestnik międzynarodowych i krajowych konferencji, Członek Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Biegły Sądowy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas szkoleń dla Rodziców, Pielęgniarek i Lekarzy oraz w programach telewizyjnych krzewiących wiedzę o zdrowiu dzieci (TVP, TVN, Polsat). W zawodzie pediatry realizuje swoje hobby i powołanie. Dziecięcy uśmiech, radość, spokojniejsi rodzice to dla Pani Doktor najlepsza motywacja by codziennie nieść pomoc. Niezwykle ciepła i oddana swojej pracy. W Warszawskim Centrum Pediatrycznym prowadzi tzw. konsultacje ordynatorskie, gdzie zajmuje się holistycznie pacjentem i pomaga w najbardziej wymagających sytuacjach.
dr Adam Zieliński
Specjalista pediatrii, absolwent Warszawskiego Uniwersystetu Medycznego. Doświadczenie zdobywał w Oddziale Pediatrycznym i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Obecnie pracuje zarówno w szpitalu, jak i ambulatorium. Zwolennik partnerskiej relacji z pacjentem i leczenia według aktualnych wytycznych. Pan Doktor ma fantastyczne i spokojne podejście do dzieci, jest zawsze pogodny i opanowany. Podchodzi do pacjentów i rodziców z ogromną cierpliwością i uważnością.
dr Mateusz Bornsztajn
Lekarz, specjalista pediatrii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szpitalnej, zarówno w oddziale pediatrycznym, jak i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a także w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i prywatnych placówkach medycznych. Pan Doktor zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób dzieci w każdym wieku. W swojej praktyce stawia na współpracę i porozumienie z rodzicami oraz komfort pacjenta. Swoim poczuciem humoru sprawia, że dzieci go uwielbiają 🙂
dr Agata Zdanowska
Lekarz specjalizujący się w dziedzinie pediatrii w Oddziale Pediatrycznym Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Posiada doświadczenie zarówno w pracy szpitalnej, jak i ambulatoryjnej. W codziennej pracy kieruje się aktualnymi wytycznymi, a swoją wiedzę poszerza podczas konferencji i szkoleń pediatrycznych. Pani Doktor przykłada dużą wagę do budowania dobrej relacji z pacjentem. Stara się, aby wizyta przebiegała w przyjaznej dziecku atmosferze, spokojna i wyrozumiała.
dr Karolina Gastoł
Specjalista pediatrii, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Na co dzień pracuje w Szpitalu Dziecięcym im prof. Bogdanowicza w Warszawie – w Oddziale Pediatrycznym oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Niezwykle oddana swojej pracy, rzeczowa i kompetentna. Nawiązuje bardzo partnerską relację z dziećmi i rodzicami.
dr Ewelina Klimek
Specjalistka pediatrii. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy szpitalnej (Szpital Dziecięcy przy ul. Niekłańskiej- Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Patologii Noworodka i Niemowlęcia, Oddział Pediatryczny), jak i ambulatoryjnej w przychodni. Praca jest Niej mnie pasją, a uśmiech Pacjenta najlepszą nagrodą. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i zjazdach.
dr Aleksandra Dzido
Specjalista pediatrii, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Oddziale Pediatrycznym Szpitala Dziecięcego im. prof. J. Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej.
Tytuł specjalisty pediatrii uzyskała w 2017 roku. Od tego czasu pracuje z pacjentami ambulatoryjnymi, przyjmując zarówno dzieci chore, jak i zdrowe (patronaże, bilanse, szczepienia).
Należy do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.
Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i kursach z zakresu pediatrii ogólnej i wakcynologii. Orędowniczka medycyny opartej na faktach (EBM) i szczepień.
Kiedy zabrać dziecko do pediatry?
Pediatra w Warszawie z naszego Centrum to lekarz pierwszego kontaktu dla najmłodszych. Przeprowadza on wizyty kontrolne (zalecane minimum 3 razy w roku) pozwalające ustalić, czy maluch prawidłowo się rozwija oraz zapewnia doraźną pomoc medyczną w przypadku podejrzenia choroby.
Z pomocy pediatrycznej należy skorzystać, gdy u dziecka pojawią się następujące objawy:
- wysoka gorączka lub utrzymująca się dłużej podwyższona temperatura ciała,
- przedłużający się katar i kaszel,
- ciężki oddech,
- wysypki na ciele,
- rany, obrzęki lub krwiaki,
- silny ból,
- utrata przytomności,
- duże wahania masy ciała (w niewielkim odstępie czasu dziecko znacznie przytyło lub schudło),
- nadmierna senność lub problemy z zasypianiem,
- problemy z pamięcią i koncentracją,
- zaczerwienie błon śluzowych nosa lub gardła,
- problemy z prawidłowym wypróżnianiem,
- mdłości i wymioty,
- wzdęcia,
- częste odbijanie (przede wszystkim u niemowlaków),
- gwałtowne zmiany nastroju.
Do pediatry warto zgłosić się również w razie jakichkolwiek obaw o prawidłowy rozwój pociechy lub stan jej zdrowia. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, a w razie potrzeby skieruje na dalsze badania lub na konsultację do odpowiedniego specjalisty.
Jakie choroby najczęściej leczy lekarz pediatra?
Pediatrzy diagnozują i leczą wiele chorób wieku dziecięcego, a w razie wystąpienia poważniejszych nieprawidłowości współpracują z lekarzami dziecięcymi innych specjalizacji. Głównym zadaniem pediatry jest ocena rozwoju fizycznego i psychicznego małego pacjenta i podjęcie dalszych kroków mających na celu wąską diagnostykę u poszczególnych specjalistów.
Pediatrzy w Warszawie z naszej poradni najczęściej leczą:
- przeziębienie,
- grypę,
- zapalenie gardła,
- zakażenie dróg oddechowych,
- zatrucia pokarmowe,
- problemy z wypróżnianiem,
- zmiany skórne/wysypki,
- zapalenie uszu.
Jak przygotować się do wizyty u pediatry?
Przygotowanie do wizyty polega przede wszystkim na ustaleniu niepokojących objawów towarzyszących dziecku i dostarczeniu specjaliście dotychczasowej dokumentacji medycznej (w tym ewentualnych wyników badań).
Jak przebiega wizyta u pediatry?
Lekarze pediatrzy przeprowadzają wywiad medyczny. Za małe dzieci najczęściej odpowiadają rodzice, a starsi pacjenci dodatkowo samodzielnie opisują towarzyszące im symptomy. Kolejnym krokiem jest analiza dostarczonej dokumentacji medycznej i badanie przedmiotowe (fizykalne). Pediatra m.in. dokładnie ogląda, opukuje i osłuchuje dziecko oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych. Na podstawie uzyskanych informacji, lekarz przedstawia diagnozę i dobiera odpowiednią terapię lub kieruje pacjenta do specjalisty.
Pediatra prywatnie w Warszawie
Warszawskie Centrum Pediatryczne specjalizuje się w kompleksowej profilaktyce, diagnostyce i terapii dzieci do ukończenia 18. roku życia. Wnętrza poradni są wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Kolorowe rysunki z postaciami z bajek czy zwierzątkami oraz zabawki w poczekalni i gabinetach pomagają najmłodszym pacjentom poczuć się swobodnie w nowym otoczeniu. Konsultacji udzielają doświadczeni pediatrzy, którzy potrafią nawiązać życzliwy kontakt z maluchami.